Démon alkohol

Od Ondroid

Nemůžeme zavírat oči před jedním šíleným problémem Úštětska – a tedy nejen Úštětska – a to je ALKOHOLISMUS v té nejbrutálnější podobě. Nejde o pár pivek po práci nebo štamprli na kuráž ( i když i to je podle lékařů nějaká forma alkoholismu taky ). Tady jde fakt o brutální výčep a nalejvárnu bez hranic. A týká se to jak teenagerů tak prostě všech. Něco je úplně vyditelný – náměstí v Úštěku, oslava u souseda, něco je skrytý – v rodinách, za zdmi baráku nebo na „párty“ v lese. V těch rodinách to je pak běs. Ať už je to kdekoliv, alkohol likviduje rodiny, psychiku, morálku, zábrany a zdraví. Ať už je příčina jakákoliv, je to totální devastace osoby, ale bohužel i lidí okolo.

GreenBus taky kouká a nedělá, že to nevidí. Alkoholismus totiž je taková rakovina, co roste a pohlcuje další. Chlastající dospělák je fakt „úžasnej“ příklad dětem. A to nemluvím o drogách – to je jinej brutální problém. Už jsem slyšel o nabídkách si hezky „šlehnout“. A super je, když ráno děti, jdoucí do školy, potkávají podivné figurky, už od rána s flaškou pod nosem, nasávající nejen čerstvý vzduch jarních dní. To v lahvi teda fakt není limča. Ne ne. Žádná represe, žádný zátahy a manévry a nebo pogromy na smažky a alkáče. To nepomůže.

Nejsme odborníci, ale víme, že alkohol je démon, co se člověka jen tak nepustí. Spolek GreenBus alespoň málo může ve spolupráci s vámi ochránit ty nejzranitelnější a nabídnout pomoc těm, co ještě mají vůli a motivaci to řešit. Zrovna pár dní dozadu nám na náměstí v Úštěku zahráli naši vožrálci smutnou komedii ? Pro děti to byla sranda, ale mě to tedy v té chvíli srandovní nepřišlo. Jedinou akci proti alkoholikům by snad mohlo být třeba nějaké omezení pití alkoholu v centru města, aby školáci neměli nádherný příklad, jak hned za ranního kuropění trávit ranní svítání ☺️Takže se asi budeme tímhle trochu zabývat a to nejen naším plánem na zónu bezpečí bez alkoholu v našem snad budoucím nízkoprahovém klubu